O firmie

Węgle aktywne w Raciborzu, stale w tym samym miejscu produkuje się od ponad 100 lat, bowiem w 1909 roku otrzymano w tutejszych Zakładach Chemicznych pierwszą partię węgla aktywnego na skalę przemysłową. Węgiel ten nosił nazwę Eponit, a jego produkcję prowadzono według patentu Rafała Ostriejki – na bazie węgla drzewnego. W ciągu kolejnych dwóch lat wdrożono do produkcji dwa następne gatunki węgla aktywnego o nazwach Purit i Norit, dla których podstawowym surowcem był torf.

Od chwili rozpoczęcia działalności Zakłady Chemiczne w Raciborzu miały wielu właścicieli, którzy kontynuowali podstawowy profil produkcji. Pod nazwą „CARBON” firma zaczęła działać w 1993 roku, a od kwietnia 2005 roku „CARBON” stał się oddziałem firmy „ELBAR-KATOWICE” Sp. z o.o.

Produkowane przez oddział „CARBON” węgle aktywne to wyroby o wysokich własnościach adsorpcyjnych, otrzymywane z polskich surowców, które z powodzeniem znajdują zastosowanie w wielu procesach przemysłowych oraz technologiach ochrony środowiska. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy doradzić naszym klientom odpowiedni rodzaj i gatunek węgla aktywnego w zależności od wymagań procesów produkcyjnych.

Obecnie oprócz węgli standardowych o jakości zgodnej z normami, podejmujemy się również wytwarzania węgli aktywnych o parametrach uzgodnionych z klientem.

Zajmujemy się również regeneracją węgli aktywnych jak i prowadzimy prace związane z wymianą lub zasypem węgli aktywnych i złóż filtracyjnych.

Kontakt

Elbar-Katowice Sp. z o.o.
Oddział CARBON w Raciborzu

ul. Stalowa 10, 47-400 Racibórz

tel. (32) 415-21-61
fax: (32) 415-21-62
e-mail: carbon@arg.pl
GPS: 50°04'38,3''N 18°12'48,7''E

Informacje

Węgle aktywne w Raciborzu, stale w tym samym miejscu produkuje się od ponad 100 lat, bowiem w 1909 roku otrzymano w tutejszych Zakładach Chemicznych pierwszą partię węgla aktywnego na skalę przemysłową. Węgiel ten nosił nazwę Eponit, a jego produkcję prowadzono według patentu Rafała Ostriejki – na bazie węgla drzewnego. W ciągu kolejnych dwóch lat wdrożono do produkcji dwa następne gatunki węgla aktywnego o nazwach Purit i Norit, dla których podstawowym surowcem był torf.