Dostawa i płatność

Zamówienie:

 1. Zamówienia w sklepie można składać poprzez:
  – sklep internetowy,
  – e-mail: carbon@arg.pl
  – telefonicznie lub faksem 32 415 21 61, 32 415 21 62

 1. Zamówienia przez sklep internetowy można składać 24 godziny na dobę przez cały rok.

 2. Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 15.00, w soboty, w niedziele oraz w święta będą rozpatrywane następnego dnia roboczego.

 3. Warunkiem koniecznym w realizacji zamówienia jest zarejestrowanie się na stronie sklepu internetowego.

 4. Po złożeniu zamówienia dokonanego drogą teleinformatyczną klient otrzymuje potwierdzenie złożenia zamówienia wraz z nadanym numerem zamówienia e-mailem lub telefonicznie. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić w ciągu 48 godzin, nie będą realizowane.

 5. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.

 1. Firma ELBAR-KATOWICE Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, Zamawiający zostanie natychmiast poinformowany o zaistnieniu takiej sytuacji (patrz punkt 6).

Realizacja zamówienia:

1. Wszystkie zamówienia płatne są przelewem bankowym (przedpłata) lub za pobraniem.

Realizacja zamówienia rozpoczyna się:
– w momencie zaksięgowania środków z podanym numerem zamówienia na koncie:

Bank Zachodni WBK S.A. 61 1090 2024 0000 0001 0682 1485

– Na poleceniu przelewu należy podać nadany numer zamówienia, datę zamówienia (numer ten jest wyświetlany podczas akceptowania zamówienia), podać nazwę instytucji/osoby zamawiającej.

2. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności towaru lub niedostępności części towarów objętych zamówieniem, Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

3. Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu lub wycofać złożone zamówienie do momentu wysłania towaru. Wprowadzanie powyższych zmian możliwe jest poprzez kontakt z Działem sprzedaży: telefonicznie pod numerem 32 415 21 62 lub e-mailem pod adresem carbon@arg.pl

4. Do każdej przesyłki wystawiana jest faktura VAT lub paragon. Dokument wystawiany jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki.

Dostawa towaru:

 1. Zamówiony towar zostanie wysłany pod adres wskazany przez Zamawiającego w terminie do 3 dni roboczych od daty zaksięgowania przelewu na koncie bankowym.

 1. Sposoby dostarczenia towaru oraz koszty wysyłki:

– Odbiór osobisty – w siedzibie Oddziału firmy ELBAR-KATOWICE Sp. z o.o. przy ul. Stalowej 10 w Raciborzu – należy przedstawić numer zamówienia, płatność dokonuje się na miejscu nie ponosząc dodatkowych kosztów;

– Wysyłka kurierem – na adres podany w zamówieniu, koszt transportu pokrywa kupujący. Wysokość kosztów zależy od ilości opakowań i wagi towaru. Wysokość kosztów zostanie podana przez sprzedającego wraz z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia do realizacji.

Kontakt

Elbar-Katowice Sp. z o.o.
Oddział CARBON w Raciborzu

ul. Stalowa 10, 47-400 Racibórz

tel. (32) 415-21-61
fax: (32) 415-21-62
e-mail: carbon@arg.pl
GPS: 50°04'38,3''N 18°12'48,7''E

Informacje

Węgle aktywne w Raciborzu, stale w tym samym miejscu produkuje się od ponad 100 lat, bowiem w 1909 roku otrzymano w tutejszych Zakładach Chemicznych pierwszą partię węgla aktywnego na skalę przemysłową. Węgiel ten nosił nazwę Eponit, a jego produkcję prowadzono według patentu Rafała Ostriejki – na bazie węgla drzewnego. W ciągu kolejnych dwóch lat wdrożono do produkcji dwa następne gatunki węgla aktywnego o nazwach Purit i Norit, dla których podstawowym surowcem był torf.